Parazité v lidském těle

Fyzičtí paraziti

Použité materiály  z webu https://www.centrumzdravibrno.cz/ , zde se můžet i objednat na vyšetření.


Podezření na parazity můžete mít při těchto symptomech:

1. TŘASY, TIKY, ZÁŠKUBY SVALŮ, vibrace, vnitřní chvění, noční záškuby těla.
Srdeční synkopy a arytmie nejsou ničím jiným než záškuby srdečního svalu.

2. ZÁVRATĚ, TOČENÍ HLAVY, zatmění před očima s pocitem na omdlení. Parazita najdeme v těle i tehdy, když se tyto potíže objevují jen zřídka, nebo se objevovaly v minulosti.

3. DEPRESE, ÚZKOSTI, POCITY TÍSNĚ, nevysvětlitelná panika, strach ze smrti, myšlenky na smrt.
Pocity se dají popsat: "Nic se neděje, všechno je v pořádku, ale já přesto trpím úzkostí a panikařím. Asi budu hysterická." "Mám perfektní rodinu a všechno je v pohodě, jen já tu pohodu kazím! Neumím si ji užít a nevím proč! Pořád si dělám starosti, že se stane něco strašného".

4. PORUCHY VIDĚNÍ: dvojité a rozmazané vidění, zamlžené vidění - jeden z prvních příznaků roztroušené sklerózy. Pocit cizího tělíska v oku. Tečky a šmouhy, které přibývají.
Proti bílému pozadí můžete možná vidět okrouhlé pravidelné skvrnky, tmavé se světlým středem, jakoby pospojované řetízkem. Je známa oční forma larvální toxokarózy, ale v oku najdete všechno možné. Mohou tu žít larvy všech druhů parazitů, všechny bakterie a viry, které je možno nalézt jinde v těle.

5. ARYTMIE, TACHYKARDIE, synkopa-vynechání tepu, bušení srdce, vysoký tlak.
Škrkavky, háďátka a motolice jsou nejčastějšími pachateli. Srdcaři mívají úzkosti.

6. AUTOIMUNITA. Paraziti navozují autoimunitní procesy ve tkáni, ve které se vyskytují.

7. ASTMA. Larvy při migraci málokdy vynechají plíce. Pokud čtete pozorně, neexistuje parazit, který by je minul. Plíce jsou vděčným námětem k detoxikaci, protože se daří odstraňovat letité "neléčitelné" potíže. Plíce sice také často čistíme nadvakrát, ale úleva bývá už po prvním kole.
U těžkých astmatiků je standardní zátěží Echinococcus multilocularis – měchožil větvený.

8. RAKOVINA. Dá se vyměřit souvislost mezi parazity a nádorovým onemocněním.
MUDr. H. Clarková i američtí lékaři kladou rovnítko mezi rakovinu a metabolity parazitů.
Je to logické- parazit svými toxiny i mechanickým působením natolik poškodí tkáň, že ta se pak už neubrání onkologickým změnám. Cysty tasemnic, především echinokoka, mohou být omylem považovány za nádor.

9. ŠTÍTNÁ ŽLÁZA
Pokud sledujeme, kudy se larvy všech parazitů ubírají, je to hrtan a hltan. Snadno se zachytí na této překážce a už se tam zabydlí. Rozběhne se tu autoimunitní proces.
Typické pro roztroušenou sklerózu.

10. KUŽE-BOULIČKY POD KŮŽÍ
Mohou být způsobeny: Háďátky střevními, tasemnicemi velkými i malými, svalovcem stočeným, měchožilem zhoubným, psí nebo kočičí škrkavkou a roupy. Cysty parazitů jsou chráněny vícevrstevnými obaly a jsou velmi odolné. Citrónovitá pouzdra svalovců zvápenatí a jsou pak prakticky nezničitelná. Živá larva tu přežije až 30 let. I když se považuje nákaza svalovcem pomalu za smrtelné onemocnění, někteří autoři se domnívají, že pokud je počet larev v těle nízký, pacient může být i bezpříznakový. /RNDr. Klimeš/
Bouličky pod kůží i jinde v těle mohou tvořit i filárie.

11. ATOPICKÝ EKZÉM
Odstraňování virů, bakterií, plísní a neživých zátěží nevede většinou k cíli. Příčinou jsou paraziti ve všech orgánech. Ascaria, měchovci, háďátka, toxokara svými výkaly, působením a toxicitou. Je zde jasná souvislost mezi pojmem "atopický ekzém" a paraziti.

12. KLOUBY a PÁTEŘ. Parazité mohou být v kloubech, ale i kolem nich v kloubních váčcích, ale také i v kostní dřeni a v páteřním kanále. Toxiny parazitů zvyšují revmatoidní faktor. Ten, kdo má souběžně s revmatickou artritidou i potíže psychické – deprese-, ten sleduje ,,přelévání“ problémů z hlavy do kloubů a opačně zhruba ve tří až čtyřtýdenních intervalech. Může to mít souvislost s několikatýdenním vývojovým parazitárním cyklem.

13. ÚNAVOVÝ SYNDROM. Parazitární toxin určitě neblahým dílem přispívá k dané diagnóze.

14. MIGRÉNA - totéž, parazit je jen dalším kamínkem do mozaiky možných příčin.
Migréna se spouští vždy, když se dá larva do pohybu. Tehdy máme také zvýšené bílé krvinky a zvýšenou teplotu.

15. SUBFEBRILIE. Kolísavá nebo stálá zvýšená teplota bez zjevné příčiny.
Neúměrné pocení. Tito lidé mají více druhů parazitů, a ve větším množství.
Teploty se zvedají vždy, když larvy migrují /MUDr. RNDr. F. Stejskal/

16. NESPAVOST. Pomineme-li sociální a psychické faktory, paraziti přispívají k nočnímu neklidu, protože jsou aktivnější v noci. V případě roupů a jejich podílu na nespavosti nikdo nepochybuje. O parazitech se dále dočtete, že jsou aktivnější za úplňku, kdy je většina lidí citlivější k vnějším vlivům. Také kolem úplňku býváme nafouklí po jídle více než za novu.

17. ALERGIE: nekonečné rýmy, vodnaté nebo hlenové, mohou být způsobeny neustálým bojem našeho imunitního systému s larvami i dospělci parazitů ve vedlejších nosních i čelních dutinách. Paraziti vyhledávají duté orgány a místa, která nejsou příliš promývána neustálým tokem krve nebo lymfy. V dutinách mají ideální podmínky.
Z dutin už je jen skok do oka, slzný kanálek je autostráda. Nejčastěji se zde nacházejí drobounká háďátka, ale i larvy škrkavek, měchovců a motolic. Toxin háďátek svědí nejen na kůži, ale i v oku a v nosní sliznici. Vdechování pylových zrn mnoha bylin, které jsou jinak třeba léčivé, vyrušuje parazity z klidu, nutí je se pohybovat, hledat klidnější útočiště, nebo naopak je stimuluje k páření. Potravinová alergie se dá vysvětlit ještě snadněji, určitý druh potraviny parazitům "chutná".
Slinivková motolice si pochutná na cukru, medu, čokoládě, máku, rýži, pšenici, ale maso, sýry a vejce jí nejedou.
Motolice jaterní a žlučová zase preferuje maso, sladkým a chlebem ji neuctíte. Jednostrannou dietou, dlouhodobým odepřením pochoutek našim podnájemníkům bychom zřejmě dosáhli jejich vyhubení přirozeným, ekologickým způsobem, potíž je však v tom, že máme každý několik druhů parazitů a nemohli bychom tedy jíst nic. Proto zřejmě zabírá Breussova dieta. Lidé při déletrvajících hladovkách uvádějí pocit projasnění v mozku, kam se už nedostanou parazitární toxiny. Čas od času mají zaparazitovaní jedinci neudržitelné nutkání splácat všechno možné a střídat slané, sladké a kyselé chutě, nezřízeně se přejí a pak je na nějakou dobu klid. To většinou způsobují oblí i ploší parazité.

18. VYSYCHÁNÍ SLINNÝCH ŽLÁZ. Tento syndrom je považován za AUTOIMUNITNÍ onemocnění.

19. TINITUS
převahu parazitární zátěž nad virovou a bakteriální. Čím vážnější případ, tím vážnější parazit, od motolic přes Hymenolepis k Echinococcus.

20. KARPÁLNÍ TUNEL. Do žil a tepen se samozřejmě dostanou i jiní parazité, snadné je to například pro drobounká háďátka, běžně tam nacházíme larvy motolic, toxocary…Tady můžeme počítat s TROMBÓZAMI, EMBOLIEMI...
Dále roup často vlézá do žlučovodů a ucpává je. Na ultrazvuku je pak tato zátěž vyhodnocena jako ,,drť“. Větší parazité, např. motolice, mohou ve žlučovodech imitovat žlučové kameny.
Samostatná antihelmintika zas vyčistí JEN zažívací soustavu. Spokojíme-li se s prvotními úspěchy, potíže se časem vrací, protože larvy, které jsou momentálně "na cestách" po těle, jednou opět doputují do tenkého střeva, dorostou a začnou se množit. Proto je nutné protiparazitární kůru OPAKOVAT.


Proč o parazitech nevíme?

V tomto směru nás nikdo nevzdělal. Ani škola, ani rodiče, ani lékaři. Nejvíc v obraze jsou doktoři přírodních věd a veterináři. Pro ně tato skutečnost není překvapením. Lékaři ale často vůbec nedávají do souvislosti ani do očí bijící symptomy.

To nejběžnější z mikrobiologie, co lékaři stále dokola uvádějí jako příčinu potíží, je streptokok, stafylokok, chřipkové viry a ještě tak borrelie. U bakterií si tak zdůvodní nasazení antibiotik a je vyřízeno.
Jedna lékařka si postěžovala, že za celou její mnohaletou praxi se ještě nesetkala s laboratoří, která by uměla parazity najít, přestože občas vzorky na rozbor posílá a podle symptomů pacientů parazity tuší. Testy se vracejí negativní, což lékaře časem odradí, aby to ještě zkoušel. Našich parazitologických laboratoří je málo. Nejsou tak dobře vybaveny jako pracoviště bakteriologů a virologů.
Dalším úskalím jsou samotné testy. Test ELISA, který se nejčastěji používá ke stanovení protilátek, je levný a chybový. Lékaři to vědí. Selhává i u průkazu borrelie. Kolektiv lékařů, vedený MUDr. Bartoňkem, z pražské kliniky zaměřené na borrelii, přiznává, že je falešně negativní z 50 - 70 %. A na těchto testech závisí zdraví tisíců lidí !!! Všude tam, kde hledáme protilátky, a ne přímo parazita, může dojít k chybě.
Podle MUDr. Miroslava Mikuleckého, CSc, z kliniky infektologie a geografické medicíny v Bratislavě, organismus nemusí z nějakého důvodu protilátky tvořit- buď má sníženou imunitu, nebo malý počet jedinců nemusí vyvolat imunitní odpověd´. MUDr. MIkulecký je odborníkem na helminty, především na toxocaru. Proč se někdy nenajdou v našem těle protilátky proti parazitům ani v případě, že pacient donese lékaři úlovek a fyzický důkaz. Jedno z možných vysvětlení je, že organismus netvoří protilátky proti VROZENÝM infekcím. Je naivní se domnívat, že parazit se neprožere placentou, když je schopen se dostat přes střevní stěnu. Všechno, co má v těle matka, může mít i dítě. Rodinní příslušníci mívají podobné parazitární zatížení. Potom proti těmto prastarým zátěžím tělo nebojuje.
Pokoušet se proto zbavit se virů a bakterií bez předchozího odčervení je marná práce. A naopak i u velmi starých lidí se dá dosáhnout toho, že jejich orgány, zbavené parazitů, vykazují ideální hodnoty.
Zbavte se také stresu a lidských parazitů ve vašem životě, pracujte na vztazích. Vnější parazité přitahují ty vnitřní.

Chcete zjistit množství parazitů ve Vašem těle?

Nabízíme Vám analýzu na nejmodernějším diagnostickém a harmonizačním přístroji

v celostní a přírodní medicíně.

Přijďte k nám a nechte se změřit na přístroji Oberon.





Máte rakovinu nebo máte jen parazita?

Příčinu velmi častých onkologických omylů u rakovinových podezření hledejme u retrovirů a dalších spouštěčů: CMV, EBV, žloutenky, Helicobactera, Papillomavirus, Adenoviry, Polyomaviry, HTLV-1, 2, onkoviry B, C, D. V těchto případech ale nikde nic není, jen parazit. Tělo reaguje zvýšenými markery na růst parazitární cysty. Přibývá lidí, kteří testují rezonanční technikou, u rakovin-nerakovin panuje shoda. Echinokoka nepřenáší jen lišky a psi, ale VŠECHNA hospodářská zvířata. RNDr. J. Klimeš: "Mikrobiologie pro pediatry" radí: "Nezkrmujte psům maso z nuceného výseku, mohli by se nakazit echinokokem a vy se můžete infikovat následně při mazlení se psem." Pohádka o jediném možném zdroji nákazy - o borůvkách počůraných liškou - neobstojí. Můžeme se nakazit masem hospodářských zvířat, jako u každé jiné tasemnice. Všechno, co chováme a lovíme, může mít svou tasemnici, dokonce i slepice. Také filáriová klubka vyvolávají u onkologů hysterii, a bez biopsie a bez zjišťování markerů rovnou ozařují a cpou pacientům chemoterapii. Paraziti živí onkologický průmysl.

Svalovec se najde někdy náhodně na ultrazvuku nebo MR, pokud vytvoří větší cystu. Ale protože v populaci laické i odborné přetrvává názor, že svalovci jsou vyhubeni, nikoho nenapadne, že by mohlo jít o cystu svalovce. Pacient se pak dozví , že má: většinou LIPOM, POLYP, MYOM, CYSTU, BENIGNÍ LÉZI, GRANULOM, SARKOM.

Totéž se děje v případě nálezů hydatid - echinokokových cyst, kde navíc přistupuje nejčastější diagnóza - ZHOUBNÝ NÁDOR. Echinokok je v naší populaci VELMI četný. Je slušná pravděpodobnost, že nebudete mít nádor, ale obyčejnou parazitární cystu, a nepotřebujete chemoterapii, ale antihelmintika. Onkologický "průmysl" je z části založen na parazitech. Kromě echinokoka mohou být onkologické omyly způsobeny i svalovci, granulomy schistosom a klubky filárií. Ty jsou někdy vyhodnoceny jako HEMANGIOM. Řeknete si: přece se provádí biopsie, a ta už musí rozlišit, že jde o parazita. To by ale musel laborant předpokládat, že může o parazita jít, a musel by mít zkušenost, jak taková starší hydatida vypadá na řezu. Echinokoková cysta-larvální stadium - začíná růst z mikroskopického vajíčka. Zprvu má velikost makového zrnka a roste velmi pomalu, i desítky let. Zpočátku je uvnitř tekutá, ale postupně gelovatí a kalcifikuje od středu ven. Takový tuhý hrášek, na řezu porézní, pak už nemusí připomínat nic živého. Z cysty se vyštípne vzorek a nařeže na tenké plátky. Pod mikroskopem se zjistí, že nejde o lidské buňky. Diagnóza rakovina je na světě.
U echinokoka se používá pojem metastáze jako u rakovin. Uvnitř mladé cysty plavou v tekutině skolexy - hlavičky tasemnic. Mohou jich tam být desítky a stovky. V případě rozbití cysty dojde k vylití obsahu do krevního řečiště a rozesevu tasemnic po těle.
Toto nebezpečí hrozí právě při nešetrné biopsii.
Jsme často obeznamováni s neradostnými životními příběhy a osudy lidí, kteří řadu měsíců marně běhali po lékařských vyšetřeních a setkávali se často s až nepochopitelnými postupy a chováním lékařů, se standardně negativními výsledky všech možných testů, aniž se dozvěděli příčinu svých potíží a dočkali se zlepšení zdravotního stavu. Svou neschopnost najít skutečnou příčinu nemoci pak někteří lékaři maskují prohlášeními: jste úplně zdraví, takhle bych chtěl být také zdraví, jste hypochondr, jste psychicky nemocný, běžte na psychiatrii...
Lidé jsou stále vzdělanější a ve věku internetu už si nenechají poslušně bez otázek vnutit chemické léky. Lékaři, aby si udrželi svou "klientelu", budou muset být mnohem vstřícnější, budou muset s lidmi více mluvit, více je poslouchat, a více jim věřit. Lékař v dnešní době skálopevně věří laboratorním testům, více než anamnéze a slovům pacienta. Pokud jsou testy negativní, lékař nehne prstem, i když se mu pacient hroutí před očima. Medici jsou během šestiletého studia zpracováni tak, že bezvýhradně věří v neomylnost "vědy". Nepřipustí si ani v duchu možnost omylu, lidské chyby, nevhodného testéru, nevhodné metodiky a podobně. Evidentní symptomy vysvětlí jako psychosomatické a s únavným stereotypem nabízejí antidepresiva.


Tajemství mateřských znamének

Co je obsahem mateřských znamének? Nejčastěji zde žijí larvy svalovců a schistosom. Blíže k povrchu kůže pak žije plíseň, většinou aspergillus. A to vše je seshora přiklopeno víčkem z pigmentových buněk - melanocytů. Závěr se nabízí sám. Během nitroděložního vývoj placenta nemůže vždy dokonale ochránit plod. Jednotlivých parazitů, které proniknou přes placentu, se snaží organismus zbavit tak, že je vyvede ven přes kůži, co nejdále od životně důležitých orgánů. Totéž se děje s plísněmi. Tak plísně a paraziti spolu dřímají, dokud nějaké trauma nerozbije jejich bydliště, nebo dokud snížení imunity hostitele neumožní jejich další vývoj. I sluneční záření může vyvolat aktivaci a rozesev larviček, proto se organismus plodu postará o ochranu tak, že zavíčkuje cystičky parazitů odolnými pigmentovými buňkami. Pokud dostanou histologové do ruky řez cystou s parazity, plísněmi, to vše prostoupeno pigmentovými buňkami, obraz se jim musí zdát nejasný a nesrozumitelný. Pak je nasnadě diagnóza: rakovina kůže - melanom. Pokud se v takovém případě začne s chemoterapií, místo s protiparazitárním léčením, je to pomalá smrt. Když je chemií imunitní systém zcela vyčerpán, dochází ke generalizované trichinellóze, popř. aspergillóze. Plísně a paraziti diseminují do celého organismu, včetně mozku, nastává takzvaná "msta faraónů" a smrt. A tady se nabízí vysvětlení národního přísloví, že kdo má hodně mateřských znamének, je šťastný člověk. Je to důkaz, že imunitní systém plodu byl během nitroděložního života dostatečně silný, aby se parazitů zbavil. Děti, u kterých paraziti zůstali v životně důležitých orgánech, se rodí se závažnými a systémovými vadami.


Je třeba rozšířit znalosti o této problematice mezi laickou a odbornou veřejnost.

Nepomůže, když jen pár detoxikačních poradců bude vědět, co dělat. Je třeba spolupracovat s lékaři, lépe vybavit laboratoře, vyškolit schopné parazitology. Vyvinout šetrné a účinné léky se širším spektrem působení, nebo alespoň znovu zavést ty, které se zrušily. Pro medicínu tento problém prostě neexistuje a raději se věnuje výnosnějším oborům jako je onkologie.
Nejprve na to přišli veterináři. Zjistili, že lidé, kteří přijdou se svým zvířecím mazlíčkem do ordinace, mají podobné příznaky nemoci, jakými trpí jejich pes nebo kočka. Naše soužití se zvířaty v jednom bytě totiž neznamená jen ta pozitiva. Naopak, v našem těle mohou žít kolonie parazitů.
Nejzávažnější nákazy- Echinococcus a Hymenolepis- můžeme dostat od psů. V ČR je evidováno 2 000 000 psů. Připočtěte ty neevidované. Jsme státem s největším počtem psů na počet obyvatel. V tomto směru trumfneme i Angličany. Přitom jsme národem, který není zvyklý po svých čtyřnohých přátelích uklízet. Rozšlapané a větrem rozvířené psí výkaly pak dýcháme, naše děti si hrají ve znečištěných pískovištích. Nepořádní Češi tak jen sklízejí, co zaseli.
Není to příjemné pomyšlení: že v našich střevech, ale plicích, oku či v mozku, žijí červi. A mnozí mohou hravě dosáhnout i půl metru. Existuje tři sta druhů lidských parazitů. Všude, kam vkročil pes, tam například žije toxokara. Což je parazit podobný škrkavce a nákaza jím může ve vážnějších případech končit slepotou. Přitom neexistuje místo, kde by žili psi a toxokara ne. A víte, že i častá chuť na sladké, je jedním z indikátorů, že tělo je zamořené parazity? Přitom platí, že stejně jako se pravidelně odčervují zvířata, měli bychom totéž provést jednou ročně s vlastním tělem. Léky jsou přitom velmi levné: Vermox, který platí na celou řadu parazitů, stojí dvacet korun, na Entizol, který zase hubí prvoky, se doplácí o deset korun víc.
V praxi se také ukazuje, že imunitní systém "nadřazuje" v pořadí důležitosti jednotlivé parazity.
Pokud začneme odstraňovat nejprve je, tělo se mnohem ochotněji vypořádává s virovou a bakteriální zátěží. Obrátíme-li postup, jde to ztuha a trvá to dlouho. Je to dáno i tím, že parazité jsou sami promořeni našimi viry a bakteriemi, a pokud si necháme v těle "živý rezervoár", je detoxikace drobnějších zátěží sisyfovská.
Je překvapující jak rychle se lidé někdy začnou uzdravovat, když proběhne odčervovací kůra a jakých závažných chorob se mohou zbavit.

Cestujeme, žije mezi námi stále více cizinců, pracují v restauracích a koupou se s námi. Tato věta není namířena proti přistěhovalcům, ale proti úzkoprsé představě, že co je psáno v učebnici, je dáno, a tropická nákaza se u nás nemůže vyskytovat.
Většinou je realita mnohem horší, než si umíte představit, a v lidech žijí nejrůznější zdánlivě exotičtí hosté. Lékaři o tom nemají ani zdání.
Někteří parazitičtí červi mají schopnost oklamat naše těla, aby si myslela, že jsou běžnou součástí naší tkáně či orgánu a náš imunitní systém s těmito vetřelci poté nebojuje. Když se tito cizí vetřelci v našem těle usadí, mohou způsobit spoustu problémů. Třeba mohou udělat z vašich orgánů ementál. Infekce červy může způsobit fyzické trauma protržením či narušením střeva, oběhového systému, plic, jater či celého těla.
Z faktu, že se dělíme s parazity o živiny, vyplývá i nedostatek minerálních látek, vitamínů, bílkovin. Parazité, kteří sají krev, způsobují ANEMIE /měchovec, tenkohlavec/.Musíme ale počítat i s nevysvětlitelným, náhlým HUBNUTÍM.
Okrádají nás o životně důležité vitamíny, minerály a aminokyseliny, které potřebujeme na trávení. Lidé jsou pak chudokrevní a po jídle často unavení. Parazité do našeho těla vyprazdňují toxický odpad, který nás otráví. Oslabují imunitní systém, což vede k dalším degeneracím, únavě a nemocem. Jsou schopni ničit buňky rychleji, než se jim podaří se znovuobnovit. Mezi další příznaky nákazy parazity patří nadměrná tvorba hlenu, nerovnováha ve střevní flóře, chronická zácpa a toxické prostředí v organismu.
Asi padesátiletá žena, požadavek zbavit ji ekzému na ruce a nadváhy. Tato klientka chová doma dva psy a dvě kočky. S nadváhou se potýkala s nepatrnými výsledky už pár měsíců. Když ale dostala Vermox, volala už za 14 dní, že ekzém zmizel a že zhubla 6 kg, aniž by držela dietu. Tak rychlý úbytek váhy se dá vysvětlit jedině tak, že musela mít v těle několik kg parazitů plus odvodnění břišní dutiny.
Paraziti spíše než přímo v kloubu se usídlí v kloubních váčcích, což jsou duté vazivové čočky kolem kloubů, které brání tření mezi kloubem a svalem. Kolem každého kloubu je váčků několik. Tam mají klid. Způsobují otoky kloubů /někdy má tkáň kolem kloubů zvýšenou teplotu/. A jejich toxiny, které jsou neurotoxické, zase deprese. Tím je vysvětlena záhadná věta z lékařského slovníku, že REVMATICKÁ ARTRITIDA je doprovázena DEPRESEMI. V kloubech a kloubních váčcích se mohou vyskytovat larvy všech běžných parazitů, možná tam i dospívají a kladou vajíčka.
Srdce bývá obsazeno škrkavkami, toxokarou , motolicemi, háďátky a larvami dalších parazitů, nemluvě o bakteriích a virech. Proto je nutno často věnovat srdíčku delší čas, protože při první kůře málokdy zmizí všichni trapiči.
Záněty prostaty, močového měchýře a ženské výtoky se mírní nebo mizí.
Čistí se pleť, atopický ekzém a akné slábne, kůže přestává svědit.
Toxiny parazitů i jejich mechanické působení ovlivňují nervový systém, proto parazity i parazit. toxiny můžeme spojit s diagnózami typu epilepsie, roztroušená skleróza, Parkinsonova nemoc a deprese.
Široké spektrum příznaků od bezpříznakového nosičství až po vážné, život ohrožující případy, závisí také na počtu cizopasníků a odolnosti hostitele.
Parazité jistě žijí ještě pár dní po smrti hostitele, takže nelze pochopit, proč v jedenadvacátém století je ještě tolik chorob "neznámého původu". Na objasnění Crohnovy choroby by snad stačila pečlivá pitva.

Na léčbu se nejlépe dle mých zkušeností (poz. autor webu lekarenskypetrolej.cz ) hodí nejlépe petrolej s výluhem z ořešáku mléčné zralosti. Sám petrolej umí likvidovat parazity a plísně. A na rozdíl od antihelmentik pronikne v těle úplně všude. I do páteře, kloubů, mozku apod.  A za pomoci ořešáku, jehož je zároveń nosičem, dokonale vyčistí organismus nejen od organických patogenů, ale i od různých anoraganických usazenin, ztvrdlin, ucpanin a pod. 


Léčba pomocí antihelmetik

Na tasemnice malé i velké neexistuje v této republice lék. Pokud ho někdo potřebuje, jedině lékař-specialista jej na základě pozitivních testů /!!!/ objedná ze zahraničí a čeká se na něj několik týdnů /!!!/. Jedná se o dva typy léků, oba lze sehnat ze SRN:
CESOL... na bázi praziquantelu, 1 balení se šesti tabletami stojí 23 euro... lék se užívá podle váhy, 60-70 kg člověk by měl užít naráz 2 až 4 tablety.
V případě zácpy užít projímadla. Zapíjet grepovou šťávou během jídla.
Na rod Taenia stačí většinou jedno balení, na rod Hymenolepis je potřeba vyšších dávek, šest tablet najednou, a počítat s tím, že kůru bude nutno za 14 dní – 21 dní zopakovat.
Praziquantel je též uváděn jako lék první volby na motolice.

Měchožil je jako jediný parazit schopen doslova prorůst kostí a spojit dva obratle v nepohyblivou hmotu /morbus Bechtěrev/.
Tyto parazity hubíme praziquantelem, obchodní název CESOL nebo BILTRICIDE.
Cesol zvládne vyhubit parazita a rozložit cysty na spodině lebeční a v mozku, hůře se však dostává do páteře samotné. Tam opět používáme zapper.

Je zločin na národním zdraví, že tento lék není v ČR registrován a cesta k němu je trnitá.

YOMESAN... na bázi niklosamidu, 1 balení obsahuje 4 tablety, stojí 15 euro, lék je šetrnější. Pro infekce rodem Hymenolepis, která je houževnatější než rod Taenia, se doporučuje užít od jednoho do čtyř balení za sebou.
V případě zácpy předem užít spolehlivá projímadla, jedno z doporučených je Glauberova sůl. Yomisan se rozkouše a zapije vodou, nebo pomerančovou, grepovou nebo citronovou šťávou. Tasemničky trpasličí nemají rády kyselé. Yomesan je volně dostupný. Navíc je opravdu dosti spolehlivý, tasemničky se většinou po léčbě nenajdou.

Při rozsevu drobných háďátek po celém těle se osvědčily vyšší dávky benzi-midazolových přípravků /VERMOX, ZENTEL/.

Prvoci, bičíkovci a améby se ničí Metronidazolem, /nověji Entizol/ který je na předpis.

Na motolice nezabere Vermox, Zentel je také slabý. Motolice omezí, ale nezahubí.
Tady pomůže jen Cesol nebo kvalitní Zapper.

Ani ekzematici se nevyhnou Cesolu. Po něm následuje VERMOX, neboo ALBENDAZOL, který podáváme opakovaně, nejméně 4x až 5x s týdenními odstupy. Je nutno počítat s měsíčním vývojovým cyklem škrkavek a s nepolapitelností háďátek, které se kromě střeva vyskytují v podkoží, v krevním oběhu a v lymfě. ALBENDAZOL se lépe vstřebává a dostane se i jinam než jen do zažívání. Užíváme první víkend ráno a večer po dvou tabletách, týden pauza, další 3 víkendy už jen dvě tablety ráno. Těžší formu ekzémů může dále komplikovat vlasovec podkožní, Dirofillaria repens, na kterého užíváme speciální informační preparáty a zapper. Frekvence: 407 – 409 kHz a 457 – 463 kHz.

Ekzematici více než jiní pacienti musí dbát na čistotu svého střeva. Domácí klyzmata můžete vylepšit MMS, nebo odvarem z pelyňku. Existují i speciální balónky s hadičkou na výplach pochvy. K dostání ve zdravotních potřebách. Čas od času prostřídejte s profesionálním hydrokolonem, protože doma nedokážete dostat vodu až ke spojce s tenkým střevem.
Po každé likvidační fázi bychom se měli postarat o "odklízení mrtvolek" ať už pomocí přírodních projímadel /lněné semínko, Psyllium, moroznik, fíky/ nebo klystýrem a hydrokolonem. Máme-li ucpané žlučovody, mrtvolky za zátkou hnijí. Cykly můžeme podle závažnosti choroby zopakovat 3x, 6x, 9x. "Úklidové práce" je vhodné naplánovat na úplněk, jsou účinnější.

Zvláště vlasovec podkožní se ukazuje jako hlavní pachatel kožních problémů od lupenky přes atopický ekzém k seborrhoické dermatitidě, u těchto diagnóz nechybí nikde. Ivermectin se užívá jednorázově podle váhy v dávce 0,15 mg na 1 kg váhy.

Vlasovec

V naší zemi neexistuje lék na tyto parazity, kdysi se používal Ivermectin, ten je stažený z prodeje a podává se pouze psům nitrožilně.
Další možnosti jsou STROGHOLD, MILBEMAX, účinná látka filamektin. Mluvíme o veterinárních léčivech. Léky na ploché a oblé červy na ně nezabírají, takže těmto nemocným zbývá jediná možnost, jak se pokusit nákazy zbavit: kvalitní zapper.

Neočekávejte výsledek po jednom ošetření. Většinou se neděje nic. Zato druhý den ráno si obvykle všimnete, že potíže jsou nějak menší. To přes noc pracoval imunitní systém.
Zapperování nad dvě hodiny denně je kontraproduktivní. Organismus nestíhá vylučovat zničené patogeny. Pokud nejde o závažná, život ohrožující onemocnění, běžný spotřebitel by měl zapperovat takovou hodinku denně. Pro pracujícího člověka je to tak akorát. Když už jsme se dostali z nejhoršího, stačí udržovací zapping 1-3x týdně dle časových možností. I deset minut denně povzbudí imunitní systém k činnosti.
Abyste omezili detoxikační reakce, udržujte vylučovací cesty průchodné. Zapper za vás nevyčistí střevo od kalů, spíše je vyrobí. Pijte ledvinové čaje, udělejte si jaterní čistící kůru, nejlépe ještě před zappingem. Po něm si zajděte na hydrokolon nebo si dělejte domácí klystýry. Hnijící mrtvolky v zažívání přivodí vyrážky a bolest hlavy.

MUDr. Jelisejevová doporučuje pravidelně střídat období likvidace patogenů /antihelmintika, zapper, byliny Dr. Clarkové/ s obdobím čištění odpadních cest. U lehkých případů parazitárních infekcí počítá s tříměsíční kůrou, /tři kola/, u těžkých až s devítiměsíční kůrou. Na závěr je užitečný i kaolín. Strhne starou střevní sliznici se zbytky mrtvých parazitů a jejich vajíček.
Zapper je zcela nenahraditelný zejména v případech mimostřevní parazitární nákazy. Dostihnout například svalovce ve svalu je pro albendazol těžký úkol. Také vlasovci se nejlépe hubí pomocí proudu, tady léky nemáme vůbec.


Jaké léky jsou u nás k dispozici:

Není to žádná sláva. Celé dva. Zrušili i Pyrvinium v sirupové formě. Zabíral sice jen na roupy, ale i to pro mnoho lidí bylo požehnáním, stačilo zaběhnout do lékárny.
Benzomidazolové přípravky fungují jen na oblé červy:
VERMOX: na bázi mebendazolu, určen pro léčbu enterobiózy, askariózy, ankylostomózy, trichuriózy, strongyloidózy, larvální toxokarózy, trichinelózy.
Deprese mizí během podávání Vermoxu, ale vrací se po jejich využívání, protože tu bývá větší počet parazitů a za jednu dávku léků nejsou zničeni - domnoží se.
Když je po čase znovu nasazen Vermox, dobrá nálada se vrací jako mávnutím proutku.
Protiparazitární léky jsou vlastně antidepresiva, protože ničí parazity, kteří nás mimo jiné zamořují psycholeptickými toxiny.

ZENTEL: na bázi albendazolu, je indikován na široké spektrum parazitů, na ploché červy někdy zabere, jedná-li se o slabou nákazu, při silných nákazách je nespolehlivý. Zentel se lépe vstřebává a má vyšší účinnost, užívá-li se spolu s tučným jídlem.
Dávkování se liší podle druhu parazita. Především u enterobióz, askarióz, trichurióz a strongyloidóz je nutno přeléčit za 2-3 týdny. Také počítejte s tím, že po první dávce antihelmintik a někdy už jen po bylinné protiparazitární kůře se objeví nové druhy parazitů, které Váš terapeut "neviděl" napoprvé. Většinou se jedná o zacystované, hodně staré, nebo dokonce vrozené nákazy, které neochotně pod palbou chemie začnou hledat bezpečnější úkryt a vylezou. Je to další důvod, proč je nutno kůru opakovat, a to často ne jednou. Třetí důvod:
LARVY NEJSOU NA ANTIHELMINTIKA CITLIVÉ!!!!
Jaké můžete očekávat reakce? Masivní odchod stolice v prvních dnech - odchází mrtvá těla dospělých parazitů. V této době také máte šanci něco objevit. Plícaři: Kašel, dušnost, bolest na hrudi, teploty se zduřením krčních mandlí, rýmou. Méně často svědivá vyrážka, bolest hlavy. Většina lidí však antihelmintika snáší dobře, silné reakce mají jen lidé s mnohočetnými infekcemi. Překonají-li první nepříjemné dny, nastává značná úleva a někdy se dějí doslova zázraky.

Chcete zjistit množství parazitů ve Vašem těle?

Nabízíme Vám analýzu na nejmodernějším diagnostickém a harmonizačním přístroji

v celostní a přírodní medicíně.

Přijďte k nám a nechte se změřit na přístroji Oberon.



Některé druhy parazitů, se kterými se bohužel běžně setkáváme v našich tělech:

ROUP DĚTSKÝ – ENTEROBIUS VERMIKULARIS (střevní parazit)

Velikost: 1 cm

Roupi napadají jedno z pěti dětí. Příznaky jsou svědění a podráždění konečníku nebo pochvy, zažívací poruchy, nespavost, podrážděnost nebo nervozita. Samičky roupů vylézají konečníkem a kladou okolo 15 000 vajíček denně. Jakmile jsou na vzduchu, mohou vajíčka přežít zhruba dva dny kdekoli v prostředí, kde žijete. Na celém světě je roupy nakaženo okolo 500 miliónů lidí. Tento červ je bílý a může dosahovat délky asi 2,5-5cm.
Kde se může vyskytovat: kromě střeva v játrech, žlučníku, slinivce, urogenitálním traktu, podkoží, v žilách.
Nakazíme se spolknutím vajíčka s živou larvou, kontaminovanou potravou, nečistýma rukama, nákaza se snadno šíří v dětských kolektivech. Larvy i dospělci snadno pronikají stěnou střeva do břišní dutiny a krevního oběhu.
Samička klade vajíčka především v noci, kolem análního otvoru. Snadná autoinfekce.
Svědění ruší spánek. HYPERAKTIVNÍ děti. BOLESTI BŘICHA, PRŮJMY.
Co může dále způsobit: opakované ženské VÝTOKY, ZÁNĚTY močového měchýře.
Existuje jen málo lidí, kteří by neměli roupy vůbec.


ŠKRKAVKA DĚTSKÁ - ASCARIS LUMBRICOIDES (střevní parazit)

Velikost: 10 – 30 cm, často ale spíš nedorůstají maximální možné délky, v závislosti na tom, kolik mají místa v orgánu, kde dospívají. Symptomy jsou mírná bolest v horní části břicha, astma, nespavost, zánět slepého střeva, zánět pobřišnice a vyrážky způsobené kvůli sekretu či odpadním produktům z červů. Velký počet může způsobit ucpání střevního traktu, krvácení při pronikání střevní stěnou, abscesy v játrech, hemoragickou pankreatitidu, ztrátu chuti k jídlu a nedostatečné vstřebávání strávené potravy. Vajíčko škrkavky nejčastěji polkneme s kontaminovanou potravou, nedostatečně tepelně upraveným masem, na pískovišti, v zemědělství, zvláště tam, kde lidé hnojili lidskými výkaly, s neumytou zeleninou.
Vajíčko projde do žaludku, kde se žaludečními kyselinami rozruší jeho stěna a živá larva se dostane do tenkého střeva. Aktivně se provrtá stěnou střeva a dostane se krevním oběhem nejdříve do jater, pak do srdce, plic, případně do mozku. V plicích provrtává plicní sklípky a dráždí ke kašli. Vykašlaná larva je znovu spolknuta a tentokrát už se usadí v tenkém střevě, dospěje, páří se a klade vajíčka. Proto je lépe sputum nepolykat, ale vyplivovat, abychom nevědomky neudržovali parazita v oběhu. Dospělá samice naklade denně až 200 000 vajíček, ročně je to 50-60 miliónů. Škrkavky mohou ucpávat žlučovody, tenké i tlusté střevo, vytvářejí ODULÉ BŘICHO, protože napomáhají zadržování vody ve tkáních. Otoky pasu, končetin, obličeje - především očních víček, se připisují škrkavkám. Je třeba zvážit, zda některý typ OBEZITY, která nereaguje na žádné diety, nemá souvislost s parazity. V tenkém i tlustém střevě se mohou nacházet až stovky škrkavek, které svým objemem nafukují břicho. Veterináři znají pojem "škrkavkové břicho" u vyhublých štěňat s nafouklým břichem. Jistě Vás také napadnou africké děti kost a kůže, ale s nafouklým bříškem - ano, promořenost obyvatel Afriky škrkavkami je 95 %. Škrkavku dětskou nacházíme i v kloubech a v kloubních váčcích. Způsobuje otoky a záněty, její toxiny zvyšují REVMATOIDNÍ FAKTOR. Škrkavkový toxin může způsobit PARÉZY, KŘEČE, EPILEPTICKÉ STAVY a jiné nervové poruchy. Pro škrkavku jsou také typické otoky horních víček.


ŠKRKAVKA KOČIČÍ A PSÍ - TOXOCARA CANIS A CATI (střevní parazit)

Velikost: 8-12 cm, vajíčka 0,5 mm, larvy několik mm
Kde se může vyskytovat? Všude. Larvy dlouhodobě putují tělem, podobně jako škrkavka dětská. Larvální toxokaróza má oční a útrobní formu. Přítomnost larev v oku vede k poruchám vidění. Může dojít k vážnému poškození oka. Larva vypouští enzymy, kterými si rozleptává tkáň před sebou a takto si uvolňuje cestu. Po průchodu larvy dochází k zajizvení tkáně. Migrace larvy je doprovázena zvýšenou TEPLOTOU, zvětšením jater, astmatickým kašlem. ASTMA se týká se i larev jiných parazitů, pokud se dostanou do plic. Je to frekventovaná nákaza, plno klientů chová kočky nebo psy, ale dítě se často nakazí na pískovišti, dospělí na zahrádce, vajíčka můžeme polknout s neomytou zeleninou. Trus VŠECH štěňat je v prvních měsících infekční, ale i jejich moč a sliny. Vajíčka venku jsou odolná, v hlíně nebo písku vydrží až dva roky.
Majitelé zvířat musí své miláčky odčervovat souběžně se svou léčbou, aby nedocházelo k reinfekcím, a dodržovat hygienu při kontaktu se zvířetem.


HÁĎÁTKA STŘEVNÍ - SRONGYLOIDES STERCORALIS (střevní parazit)

Velikost: 1-2 mm

Kde se mohou vyskytovat: především na sliznici dvanácterníku a lačníku, jinak všude.
Ještě ve střevě se líhnou larvy, které odcházejí stolicí ven. Mohou žít i bez hostitele v půdě několik let, při první příležitosti pronikají pokožkou dalšího hostitele /práce na zahradě/. Migrují plícemi, tracheou, hrtanem do trávicí trubice. Zde dospívají. Zdrojem nákazy může být i pes nebo kočka. Larvy mohou ve spodní části střeva pronikat střevní stěnou a migrovat dále tělem. Je to častá infekce. Na kůži způsobuje vyrážky, svědění, otoky. Při EKZÉMECH hledejme v prvé řadě škrkavky a háďátka. V plicích způsobují kašel, v zažívání průjmy a bolesti břicha. Pokud jsou již háďátka rozesety po celém těle /játra, srdce, žlučník, plíce, střevo, pohlavní orgány, oči../ onemocnění má těžší průběh. Lidový název je "nitěnky". Tyto parazity nacházím mimo jiné v zubních váčcích, v dásních, míše, periferních nervech, hltanu, podkoží, v cévách.


MĚCHOVCI:
ANCYLOSTOMA DUODENALE (střevní parazit)
NECATOR AMERICANUS (střevní parazit)

Velikost: 1 cm
Kde se mohou vyskytovat: v tenkém střevě dospělci, larvy kdekoliv včetně mozku.
Mají širokou ústní kapsuli, vybavenou sklerotizovanými zuby. V tenkém střevě dospělci kladou vajíčka, která odcházejí stolicí ven. Vylíhlé larvy mohou pronikat kůží při náhodném kontaktu s novým hostitelem.
Např. chůze naboso. V místě vstupu se vytvoří puchýřky, bulky. Častější je ale přenos kontaminovanou potravou, nebo vodou. Dospělci poškozují střevní stěnu, objevuje se KREV ve stolici, ANEMIE v důsledku deficitu Fe, nedostatek proteinů, HUBNUTÍ, poruchy krevního oběhu. A tady jsme už u CROHNOVY choroby.

Motolice a měchovci svými zoubky a přísavkami poškozují střevní stěnu, tkáně se brání zajizvením a kalusy. Tenkohlavec se zavrtává kolmo do střevní stěny, a i když jeho hlavním stanem je tlusté střevo, vyskytne se i v tenkém. Helicobacter zase způsobuje vředy. Ke Crohnově chorobě se většinou vztahují měchovci, motolice,tenkohlavec a Helicobacter.
O Crohnově nemoci víme, že je to AUTOIMUNITNÍ zánětlivé onemocnění, postihující především tenké střevo. Stěna střeva je ztluštělá, jsou tu vředy, píštěle, abscesy, průsvit střeva se zužuje. Průvodními jevy jsou PRUJMY, BOLESTI BŘICHA, PORUCHY TRÁVENÍ a VSTŘEBÁVÁNÍ. Dále zvýšená TEPLOTA, BOLESTI KLOUBU, ZÁNĚTY OKA !!!!. Má kolísavý průběh s obdobím klidu a aktivity.

Larvy měchovce pronikají kůží. Když měchovci dosáhnou dospělosti, mohou ze své oběti vysávat sílu, vitalitu a celkovou pohodu. Mladí červi používají své zuby k provrtání se přes střevní stěnu a živí se vaší krví. Příznaky přítomnosti měchovce jsou nedostatek železa, bolesti břicha, ztráta chuti k jídlu, nedostatek bílkovin, suchá kůže a vlasy, podráždění kůže, edémy, nafouknuté břicho, duševní otupělost a nakonec srdeční selhání. Ano, kvůli tomuto parazitovi můžete umřít!


AMÉBA (střevní parazit)

Píštěli mohou být způsobeny AMÉBOU. Améby jsou mikroorganizmy, které infikují konec tenkého střeva a tlusté střevo. Uvolňují enzym, který způsobuje vředy či abcesy, kterými mohou vstoupit do krevního oběhu. Nakonec se dostanou k dalším orgánům jako je mozek či játra.
ENTAMOEBA HISTOLYTICA. Jedna její forma, E.H. forma minuta, je relativně neškodný kosmopolitní parazit, nosí ho stamiliony lidí po celém světě, často jsou nosiči bezpříznakoví, nebo mají jen mírné obtíže. Z neznámých důvodů /stres, dietní chyby?/ se tato forma může zvrhnout ve vzácnější, ale nebezpečnější E.H. forma magna. Tento prvok si naleptá svými enzymy střevní sliznici, kde vznikají lahvovité otvory. /píštěle/.Tady se živí zbytky potravy a tkáňovou drtí. Vytváří rozsáhlé vředové plochy. E.H. f.minuta je tak četná, že je statisticky vysoce pravděpodobná možnost, že se u někoho vyvine nebezpečnější forma magna.


GIARDIA INTESTINALIS, starší název LAMBLIE. Prvok, bičíkovec. (střevní parazit)

Chronická giardioza je provázena střídavými průjmy a zácpami /náš dráždivý tračník!/, nucením na zvracení, křečemi v břiše hlavně po jídle, ANEMIÍ, záněty žlučníku a žlučníkovými KAMENY! Má i bezpříznakový průběh. Obě amebózy mohou být přeneseny cystami, které pozřeme s např. s neumytou zeleninou, nebo je spolkneme s potravinami, na které je přenesla moucha.
BALANTIDIUM COLI je poslední nálevník, který tvoří vředy na střevní sliznici.


TENKOHLAVEC LIDSKÝ – TRICHURIS TRICHIURA (střevní parazit)

Nákazy tenkohlavcem se na světě odhadují na několik set miliónů lidí. Symptomy způsobené přítomností tenkohlavce jsou krvavá stolice, bolest v podbřišku, úbytek hmotnosti, rektální proplaps, nevolnost a anémie. Když červi pronikají střevní stěnou, může dojít ke krvácení a většinou následují bakteriální infekce. Měří zhruba 2,5-5 cm.
Kde se může vyskytovat: tlusté a slepé střevo. Dle učebnic vzácnější infekce tropů a subtropů. Popisované krvavé a hlenovité průjmy nemusí být, jsou jen běžné průjmy, nebo normální stolice. Nakazíme se perorálně vajíčky, které ve vnějším prostředí dozrávají za 3-4 týdny. Další symptomy: bolesti břicha, ANEMIE, ZÁNÉTY STŘEVA. U dětí zpomalený vývoj.


SVALOVEC STOČENÝ - TRICHINELLA SPIRALIS


Velikost: několik mm
Kde se může vyskytovat: tenké střevo, žaludek, podkoží, příčně pruhované svalstvo.
Samičky rodí živé larvy, které proniknou stěnou střeva do krve, lymfy, migrují tělem a usadí se ve svalovině. Svalové cysty mohou zvápenatět a parazit v nich může přežívat až 30 let. Cysty jsou velmi odolné. Během migrace parazita jsou vyšší TEPLOTY až horečky, BOLESTI BŘICHA, OTOKY OBLIČEJE, PORUCHY VIDÉNÍ, zvýšené bílé krvinky, intenzivní bolesti svalů.
Migrace přes srdce a plíce. Velmi závisí na počtu parazitů v těle. Pokud je jich jen několik, onemocnění může proběhnout nepozorovaně. Pokud je jich nad stovku, jde o vážné onemocnění, vyžadující často chirurgický zásah a hospitalizaci. Může končit smrtí. Nakazíme se pozřením masa prasat, zvláště divokých, pokud maso není dostatečně tepelně upravené. Některé státy maso mrazí /např. USA/, spoléhají na účinek hlubokého zmrazení a neprovádějí kontrolu. Při svalové fázi onemocnění často nepomohou ani antihelmintika.


TASEMNICE BEZBRANNÁ - TAENIA SAGINATA (střevní parazit)
TASEMNICE DLOUHOČLENNÁ - TAENIA SOLIUM (střevní parazit)

Velikost: 2 - 10 m
Kde se může vyskytovat: dospělci v tenkém střevě, larvy ve svalech /boubele/. Také ale v mozku, míše, oku, plicích, srdci, podkoží…Učebnice popisují tyto symptomy: KŘEČE, NEVOLNOST, ZVRACENÍ, DEPRESE, PORUCHY VIDĚNÍ, ZÁVRATĚ, HUBNUTÍ, PSYCHICKÉ PORUCHY!


HYMENOLEPIS DIMINUTA, příbuzná (střevní parazit)


Velikost: 7 mm-4 cm
Kde se může vyskytovat: v tenkém střevě, žaludku, žlučovodech, v játrech, ve slinivce, v mozku. Tolik skripta, realita: všude. Z vajíčka se líhnou dospělci v tenkém střevě, ve střevě se může vyskytovat větší počet dospělců najednou.
Je BĚŽNÁ!!!!, kosmopolitní, snadno se šíří v dětských kolektivech.
Slabé nákazy bez symptomů, u silných se vyskytuje bolest břicha, bolest hlavy, ZÁVRATÉ, NECHUTENSTVÍ, SVĚDĚNÍ POKOŽKY, PODRÁŽDĚNOST, ANEMIE.
Podle učebnic byste nabyli dojmu, že o celkem o nic nejde. Kdybychom však měl hodnotit závažnost jednotlivých parazitárních nákaz, rod Hymenolepis by zaujímal třetí místo za rodem Echinococcus a Taenia, Lidé, kteří trpí touto nákazou, mají potíže vážnějšího charakteru. Často je donutí brát neustále léky, např. na tlak, je-li H. v srdíčku, na alergie, na migrény, na astma, na ekzémy, na opakované záněty močového nebo pohlavního ústrojí, na ředění krve, na štítnou žlázu, atd. Je li tasemnička v oku, jde o závažnější poruchy vidění.
Hymenolepis s oblibou ucpávají urether a majitel pak obtížně močí- týká se i žen. Při podezření na prostatitidu nebo nádor na prostatě může být problém jinde. Je zvláštní, že rod Hymenolepis se vyskytuje na močopohlavním ústrojí častěji než jiní parazité, zřejmě snáší lépe než ostatní druhy kyselé pH.Tasemničky trpasličí také figurují u TINITU a HLUCHOTY častěji, než jiné druhy. Lidé, kteří mají převahu nákazy ve formě Hymenolepis, jsou buď hubení, nebo alespoň spoří a mívají urputné zácpy. Léčbu znesnadňuje nedostupnost vhodných léků. Žádný alternativní způsob léčby /byliny, homeopatika, detoxikace, vibrace levným Zapperem, makrobiotika/ NIKOMU nezabral.
Pokud shrneme zkušenosti mnoha lidí. Bohužel je to V E L M I častá nákaza.


MĚCHOŽIL ZHOUBNÝ - ECHINOCOCCUS GRANULOSIS (střevní parazit)
MĚCHOŽIL VĚTVENÝ - ECHINOCOCCUS MULTILOCULARIS (střevní parazit)

Velikost: 2 – 10 mm, učebnicový údaj je však pravděpodobně podhodnocený.
Kde se může vyskytovat: v těle psovitých šelem a hlodavců. Mezihostiteli jsou býložravci /ovce, kozy, hovězí dobytek, koně/, i člověk. U nás jsou podezřívány z přenosu lišky, obyvatelstvo je varováno, aby tepelně upravovalo lesní plody, které mohou být kontaminovány jejich močí nebo výkaly. Pokud pes sežere hraboše, nebo pokud sní maso z nuceného výseku, které neprošlo kontrolou, nakazí se PES a od něj my. Nákaza od psa je statisticky pravděpodobnější a většina nemocných s echinokokózou chová psa nebo jej chovali jeho rodiče NEJZÁVAŽNĚJŠÍ PARAZITÁRNÍ NÁKAZU, KTEROU MUŽETE V EVROPÉ DOSTAT. Embryo vylíhnuté ze spolknutého vajíčka putuje tělem, krevním oběhem do jater, sleziny, PLIC, ledvin, kostí, mozku, svaloviny, podkožního vaziva... Zde pomalu rostou cysty. Dostane – li se do mozku, způsobuje těžký ZÁNÉT MOZKOVÝCH BLAN. Uvnitř cyst jsou STOVKY hlaviček tasemnic /skolexy/. Když CYSTA PRASKNE, její obsah se vylije a tasemničky se roznesou krví a lymfou po těle. Nemocný může zemřít na anafylaktický šok. Přežije-li ho, má diseminovanou-neboli roztroušnou hydatidózu. Cysty se chovají jako NÁDOR: rostou, utlačují tkáň, ve které žijí, a METASTAZUJÍ. Cysty mohou dosahovat velikosti 10- 20 cm. Člověk cítí potíže teprve tehdy, když cysta začne tlačit na určitý orgán nebo tkáň. Klasická medicína je léčí vysokými dávkami albendazolu nebo mebendazolu, nebo chirurgickým odstraněním cyst. Toto onemocnění může být i smrtelné. Příznaky jsou různorodé podle napadeného orgánu a masivnosti infekce. Okolní státy hlásí stovky případů echinokokóz. Zvláště jižní Německo, Rakousko, Švýcarsko, Francie. Jen u nás nic. Co myslíte, je to tím, že se České kotlině měchožil záměrně vyhýbá, nebo je to spíš úrovní našich laboratoří a neznalostí našich lékařů.
Měchožila větveného nalézáme často u astmatiků, protože žije v plicích. V plicních sklípcích rostou boubele a ztěžují výměnu plynů. Bolesti hlavy a blokování krční páteře souvisí s přítomností echinokoka v páteřním kanále nebo v mozkových plenách.
Ti klienti, kteří jsou na tom opravdu špatně, jej mají v mozku. Jedná se o těžké DEPRESE, ALZHEIMERA, STAVY ÚZKOSTI a PANIKY, EPILEPSIE, SCLEROSIS MULTIPLEX, PARKINSONISMUS, KRUTÉ BOLESTI HLAVY. K tomu se přidružuje nesmírná ÚNAVA. Toxiny měchožila musí být zřejmě výjimečně neurotoxické.
V případě mírnějších potíží – např. úzkostí nebo bulimie, astmatu - žije měchožil v nižších patrech-srdce, plíce, žaludek, střeva, játra. Mnozí mají navíc silné bolesti KOSTÍ, KLOUBU, SVALU, PÁTEŘE, a přesně tam se echinokok najde. Pokud je vrozený, jedná se o ty případy dětí, které v noci pláčou, že je bolí kosti, a rodiče je chlácholí, že je to tím, že rostou. Závratě, třasy a tiky jsou třešinkou na dortu. A teď si představte, že by k těmto nemocem vůbec nemuselo docházet,nebo by se daly v ranných stádiích relativně snadno stopnout, kdybychom se všichni pravidelně průběžně odčervovali, tak, jak to děláme se svými miláčky. A to se dá zařídit léky, které nejsou nijak závratně drahé!


MOTOLICE THAJSKÁ - OPISTHORCHIS VIVERRINI (střevní parazit)
MOTOLICE JATERNÍ - FASCIOLA HEPATICA (střevní parazit)
MOTOLICE JATERNÍ - FASCIOLOPSIS BUSKII, největší (střevní parazit)
MOTOLICE ŽLUČOVÁ - CLONORCHIS SINENSIS (střevní parazit)
MOTOLICE PSÍ - OPISTHORCHIS FELIENEUS (střevní parazit)
MOTOLICE PLICNÍ - PARAGONIMUS WESTERMANI (střevní parazit)
MOTOLICE SLINIVKOVÁ - EURYTHREMA PANCREATICUM (střevní parazit)

Motolice, ploštěnci se nachází v močovém měchýři, v krvi, játrech, plicích, ledvinách a střevech. Na světě je motolicemi infikováno asi 250 milionů lidí. Mohou způsobit vážné nemoci gastrointestinálního traktu, močového měchýře, jater a ničit krvinky. Velikostně mezi 1-2,5 cm.
Velikost: 20 - 30 mm
Ploší červi, mají přísavky s trny, kterými se lépe uchycují na tkáni hostitele. Už jejich název napovídá, že si naši předkové všimli souvislosti mezi tímto parazitem a točením hlavy.
Američtí vědci je dávají do souvislosti s roztroušenou sklerózou. Dr. Hulda Clarková je dává do souvislosti s rakovinou a s únavovým syndromem. Motolice jsou běžné.
Rády ucpávají žlučovody, a když se kolem nashromáždí ještě cholesterolová zátka, na ultra-zvuku pak imitují ,,žlučové kameny“. Jejich larvy putují tělem jako larvy každého parazita, takže je můžeme najít prakticky všude. Ze zažívacích orgánů játra, slinivka, žaludek, střevo.
Vyvolávají chronické hepatitidy až cirhózy. Zvětšená játra, zažívací obtíže, průjmy, ALERGIE. Motolice slinivková žije především ve vnitřně sekretorické části slinivky.
Bezpečně ji najdete u cukrovkářů, nebo u lidí, kteří trpí přehnanou chutí na sladké.
Všechny motolice zhoršují metabolismus a proto je často nacházím u lidí s NADVÁHOU.
Způsob přenosu: z masa býložravců, kteří pozřou cerkárii přichycenou na stéblu trávy, nebo na vodní rostlině. Z krabího a rybího masa, špatně tepelně upraveného.


VLASOVEC PSÍ - DIROFILLARIA IMMITIS (střevní parazit)
VLASOVEC - DIROFILLARIA REPENS (střevní parazit)

Vlasovec psí způsobuje plicní filariózu, druhý vlasovec napadá podkoží. Vlasovce přenáší bodavý hmyz. Vlasovci jsou běžně rozšířeni u psů v USA a v jižní Evropě. Tam jsou závažným zdravotním problémem. Zvláště v jižním Řecku. Přenos komárem.
Dospělci vlasovce psího žijí v plicních tepnách a v pravé srdeční komoře- proto jim anglicky mluvící národy říkají HEART WORM.
Vlasovci, neboli mikrofilárie, jsou parazité krevního a mízního systému. Do našeho organismu se dostanou po poštípání bodavým hmyzem ovády, komáry, pakomáry, střečky... Mikrofilária, zvláště dospělí jedinci, si najdou bezpečný úkryt v čelních dutinách a ve vedlejších dutinách nosních. Živorodé samičky, jednou oplodněné, produkují desítky larev denně, larvy s hleny stékají nosní sliznicí. Žijí několik let. Oko je spojeno s nosem slznými kanálky, což je pro několik mikrometrů velké larvičky hotová autostráda. Alergikům také svědí, řežou a pálí oči, a očaři nejsou schopni vystopovat tak nepatrnou zátěž, jen shledávají, že je oko trvale v zánětu. Mikrofilárie také zvyšují nitrooční tlak, protože ucpávají oční cévy. Lékař si červené oči nebo svědění vysvětlí přemrštěnou reakcí těla na bezvýznamné podněty, jako je prach a pyl, zatímco alergik bojuje svůj marný boj se skutečnými vetřelci. Navíc infikovaného hmyzu přibývá a je tu nekonečná šance se každé léto reinfikovat. Nosní dutina je zase spojena přes nosohltan a Eustachovu trubici se středním a vnitřním uchem, kde mají vlasovci božský klid. Dostanou se tam v době, kdy byste je neviděli ani lupou, a tiše rostou. Jednoho dne už pohyb larviček kolem ušního nervu začne způsobovat šum, pískot nebo dokonce burácení. Tinitus je na světě.


MIKROFILÁRIE - WUCHERERIA BANCROFTI - BRUGIA MALAYI (střevní parazit)
VLASOVEC MEDINSKÝ - DRAKUNCULUS MEDIENSIS (střevní parazit)

Jsou to tencí, vláknití červi, přenášení členovci. Jejich larvy mají mikroskopické rozměry.
a proto se jim říká mikrofilárie. Kolují krví nebo se vyskytují v kůži. Dospělé filárie mají formu podkožní a lymfatickou. Lymfatické druhy jsou přenášeny komáry. Paraziti ucpávají mízní cesty a způsobují otoky. Následkem toho vzniká zánět ledvina edémy. Podkožní filariózy jsou přenášeny korýši nebo hmyzem. Jsou rozšířeny v tropech a subtropech.
Onemocnění se projevuje svědícími puchýři, později abscesy. Z mikrofilárií známe vlasovce medinského, kterého Afričané a Asiati navinují velmi pomalu na dřívka, aby vlasovce nepřetrhli a takto jej postupně vytahují. Neporušený vlasovec namotaný na hůlce byl znakem dobrého lékaře a od toho je odvozen symbol pro lékařské povolání – Aeskulapova hůl.


TASEMNICE PSÍ - DIPILIDIUM CANINUM (střevní parazit)

Středně velká tasemnice. Konečným hostitelem je pes, kočka, ale i savci a ptáci. Mezihostitelem blechy a všenky. Parazit se vyskytuje po celém světě. Onemocnění se projevuje bolestí břicha a svěděním v oblasti konečníku.


ŠKULOVEC ŠIROKÝ - DIPHYLLOBOTHRIUM LATUM (střevní parazit)
ŠKULOVEC - DIPHYLLOBOTHRIUM PACIFFICUM (střevní parazit)

Je to největší parazit člověka. Může dosahovat délky 8 – 10 m, jeho vývoj jde přes sladkovodní buchanky a sladkovodní ryby. Vyskytuje se v oblasti velkých řek a jezer v Evropě, Severní Americe a na Sibiři. Člověk se nakazí, když jí syrové ryby. Onemocnění se projevuje zažívacími potížemi, únavou a chudokrevností.


TOXOPLASMA GONDII (střevní parazit)

Patří k výtrusovcům, kokcídiím. Kočka je definitivní hostitel, ale člověk může být jedním z dvou set mezihostitelů. Kočka vylučuje infekční oocysty trusem, ty na vzduchu dozrávají a za několik hodin jsou infekční. Kočka se umývá a zanese si oocystu na srst a my ji pohladíme, neumytýma rukama pak něco sníme/. Nakazit se však můžeme i nedostatečně tepelně upraveným masem, nebo přenosem z matky na dítě. Ve střevě nakaženého hostitele se z oocysty aktivně uvolňují zralé sporozoity rohlíčkovitého tvaru. Oocysta má 11 – 12 mikrometrů, nemůžeme ji tedy spatřit. Sporozoity mají rozměr 2 x 8 mikrometrů. Sporozoity pronikají do nejrůznějších orgánů hostitele, včetně mozku, oka, ucha, svalů, zažívacích i pohlavních orgánů atd. Toxoplazma je lymfotropní, proto ji můžeme přednostně najít v lymfatické tkáni, ucpává lymfatické uzliny. Tak jako borrelie, je to patogen, který lze najít ve všech tkáních. Při akutní nákaze se můžeme setkat s těmito symptomy: zduření lymfatických uzlin na krku a šíji, teplota až horečka, oslabení toku lymfy, bolest hlavy a svalů, celková únava, výjimečně vyrážka s puchýřky a pupínky, hepatitida, encefalitida a myokarditida. Nakazí-li se matka během těhotenství, může dojít k potratu, nebo poškození plodu. Toxoplasma gondii může přispívat k neplodnosti.
Další stadium toxoplasmy jsou tachyzoiti a bradyzoiti. Tachyzoiti se mohou množit, ale při imunitní odpovědi hostitele se stáhnou do tkáňových cyst, a přemění se v bradyzoity uvnitř hostitelské buňky. Bradyzoiti jsou méně agresivní vůči hostiteli, mají snížený metabolismus a tím na sebe minimálně upozorňují. Unikají tak pozornosti imunitního systému hostitele / T-lymfocyty, NK-buňky/. Nastává rovnováha mezi hostitelem a parazitem a infekce se dostává do latentní fáze. Imunitní systém hostitele není schopen parazita jednou provždy zlikvidovat, ale ani parazit již nemá možnost uvolnit se z cyst a množit se. Výjimkou jsou vážné poruchy imunity, nebo užívání imunosupresiv. Pak se reaktivovaná toxoplasmóza projevuje jako zánět mozku. Zatímco v Praze má být procento nakažených kolem 30%, ve zbytku republiky kolem 40 % okolní státy /Německo, Francie, Rakousko/ hlásí 50-60 % infikovaných obyvatel. Opět je vidět rozdíl v práci našich laboratoří a těch na západ od nás.
Toxoplasma zvedá testosteron u mužů /agresivita, sobectví,nestálost/, ale snižuje testosteron u žen. Lidem s toxoplasmózou se rodí více chlapců. Potomci mužského pohlaví totiž pravděpodobněji budou více cestovat, pobývají více mimo domov a mají za život větší šanci setkat se s kočkovitou šelmou. Lidé nakažení toxoplasmózou jsou méně pozorní, náchylní k rizikovému chování, jsou statisticky častějšími účastníky dopravních nehod. Paraziti manipulují svými hostiteli. Jen si myslíme, že rozhodujeme sami o tom, co uděláme.


BABESIE (střevní parazit)

Babesie patří k prvokům, piroplasmiím. Jsou to velmi drobní parazité (1,2-2 mikrometry).
červených krvinek. V erytrocytech probíhá dělení. Mezihostitelé jsou teplokrevní obratlovci.
Přenos klíštětem. Babesie vzhledem ke své nepatrné velikosti reaguje na detoxikaci. Klasická medicína ji léčí kombinací chininu s klindamycinem.


BIČENKA POŠEVNÍ (TRICHOMONAS VAGINALIS)

Bičenka je patogen, který se nachází u žen v pochvě a močové trubici a nadvarlatech způsobuje otoky prostaty u mužů. U žen je přítomen nažloutlý výtok spolu s pocitem svědění a pálení.


SPIROCHÉTY jsou malinké organizmy ve tvaru spirály, množí se v krevním a lymfatickém systému. Spirochéty (největší), Saprospira, Cristispira, Treponema (nejmenší) a mnoho dalších. Hostitelem či přenašečem jsou většinou vši, klíšťata, blechy, roztoči a létající hmyz. Ti je pak přenesou na člověka. Spirochéty způsobují recidivující horečku, infekční žloutenku, lymskou nemoc, boláky, vředy. Vincentovu angínu a wylesovu nemoc.


Paraziti – hlavní příčina všech nemocí

LYMESKÁ BORRELIÓZA

Lymeská borrelióza je onemocnění, které trápí většinu populace.
V našich podmínkách přicházejí v úvahu především druhy Borrelia burgdorferi, Borrelia afzelii a Borrelia garinii.
Promořenost obyvatelstva se oficiálně uvádí kolem 30%, ale detoxikační poradci toto číslo odhadují na 80-90 %. Toto vysoké číslo je jistě způsobeno i tím, že se borrelie může přenášet transovariálně, z matky na dítě. Přenos z partnera na partnera se diskutuje, protože borrelie je příbuzná Treponemě pallidum, původci syfilis.
Nejčastější symptomy: prvním symptomem je erythema migrans-červený flek na kůži s pravidelným okrajem. Má ho jen asi 60 % lidí a časem se ztratí. To ale neznamená, že se ztratila borrelie, jen postoupila dále do krve. Pokud klíště nabodlo kůži v blízkosti cévy, borrelie postoupí do krve ihned a skvrna se nevytvoří. Některé druhy borrelie způsobí postižení kůže – ACRODERMATITIS CHRONICA ATROPICANS. Kůže kdekoliv na těle, ale zvláště na končetinách, je zarudlá, ztenčuje se, je suchá, před očima stárne a krabatí se.


MALÁRIE

Nejvíce malarických klientů pochází z jižní Moravy. To jsou oblasti s vyšším výskytem komářích přenašečů. Severu Moravy a Vysočině se však malárie také nevyhýbá.
U nás se můžeme setkat s lehčími typy malárií, jejichž přenašeči jsou prokázáni i v Evropě. Už dávno neplatí, že endemická oblast malárie je jen Afrika, jižní Amerika a Asie. To jsou informace staré 20 let, a naši lékaři – odborníci na cestovní medicínu – se ještě nevzbudili. Cestování vneslo do populace ještě větší chaos a hmyz nás propojuje i s osobami, které se z tropů vrátily. S globálním oteplováním se komáří přenašeči posunují stále více na sever. Přibylo jich i po opakovaných záplavách v posledních letech.
Podle WHO ročně onemocní malárií 300 miliónů lidí, ročně se nakazí v průměru 10.000 evropských turistů.

Jaké jsou známé druhy malárií:
Plasmodium malariae – benigní, mírnější čtyřdenní, evropská
Plasmodium vivax-třídenní, evropská, mírnější, rozšířená po celém světě
Plasmodium ovale-slabá čtyřdenní evropská forma
Plasmodium falciparum - maligní terciána, najdete ji většinou u cestovatelů, kteří se vrátili z exotických destinací

Jak se malárie projevuje?
Studenokrevní potivci - ledové vlhké dlaně - mívají malárii desítky let
Teplokrevní potivci – nápadně teplé až horké ruce, někdy suché, jindy zpocené - získali malárii nedávno. Při čerstvé malárii pacient prožívá zimničnato-horečné stavy. Často se potí i zcela bez příčiny, při klidném sezení. Všichni jsou mimořádně unavení a spaví, mnohé z nich bolí klouby a úpony. Bolesti kloubů a páteře jsou strašné, nesnesitelné. Plasmodia napadají všechny orgány v těle, takže projevy mohou být různorodé. Malarik může mít vyčerpávající migrény, které jen málo reagují na analgetika. Může mít nevysvětlitelný kašel, dusí se. Nemoc může provázet i bolest břicha a průjem. U vážných případů, především tropických tercián, mohou selhávat ledviny, objeví se krev v moči. Moč má pak hnědočervenou barvu. Malarikovi nikdo jeho únavu nevěří, takže jsou lékaři odesíláni k psychiatrům a doma slyší, že jsou líní. Hodně jich skončilo na antidepresivech. Fungují jen silou vůle, prospali by den. Mívají stále slabě zvýšenou teplotu, zvýšený revmatoidní faktor, vysoké ASLO, špatné krevní i jaterní testy, nedostatek červených krvinek, anemie, nedostatek železa.
Malarici si často si uvědomují cyklický průběh onemocnění, vždy dva tři dny se cítí lépe, pak opět nastane propad. Z krve se dá malárie zjistit jen při malarickém záchvatu. Do očí bijící malarické symptomy se postupně během let stírají a mizí. Zůstává bolest kloubů a svalů, únava. Pak už je čím dál tím těžší přijít na příčinu. Plasmodia patří ke kokcidiím.
Mezi malariky je hodně těch, co mají už za sebou nějaké onkologické léčení. Mimořádný počet zátěží je první známka, že něco není v pořádku. Druhým rysem jsou stále se vracející infekce a téměř žádný posun k lepšímu v subjektivních pocitech klienta.
Špatně reaguje i na jakoukoliv jinou léčbu, například metronidazolovou léčbu prvoků. S dalšími antihelmintiky to také není slavné. Bohužel ani zapper nebo plazma jim příliš nepomáhají.
Nepočítejte s tím, že vám v této zemi malárii najde oficiální laboratoř.
Afričtí lékaři se shodovali, že nemá smyslu léčit malárii v Evropě. Existuje prý více než padesát kmenů malárií, a Evropané si s nimi neporadí.
Nezbývá tedy než jediné, a to MMS. MMS2 s BETAINEM HCL.
Další možností, jak si pomoci, je opakovaná potní kúra. Tělo se umí zbavovat plasmodií při teplotě vyšší než 38 stupňů Celsia. Nachystáme si do postele elektrickou dečku nebo termofory s horkou vodou. Vedle postele rezervní pyžamo a lipový nebo bezinkový čaj do termosky. Ve vaně posedíme alespoň půl hodiny, ve vodě tak horké, jak vydržíme. Pak si vlezeme do postele, prolijeme se horkým čajem nebo svařeným vínem a zakryjeme se po bradu. Měníme pyžama. Po 20 - 36 potných kúrách je malárie vyléčena.
Sauna je přínosná, bez ochlazovací fáze ve studené vodě. Nemocný jen na chvíli vyjde ven zchladnout. Pomůže i opak – kryoterapie. Plasmodia zmrznou.


ROZTROUŠENÁ SKLERÓZA

Všechny Rostroušené sklerózy mají mimořádné množství zátěží. Je třeba čistit stále nové a nové vrstvy, které se postupně vynořují.
Borrelie a jiné zátěže značně komplikují život, ale nejsou hlavní příčinou RS.
Po mnoha podrobných měřeních zátěží na nervové soustavě těchto pacientů vyvstává stále zřetelněji úloha nekonvenčních virů. Nesprávně se jim říká pomalé viry. Pomalé viry patří k retrovirům.
RETROVIRY /RNA VIRY/
Retroviry se dělí na tři skupiny:
ONKOVIRY, kam patří Onkovirus C
Onkovirus B
Monkey virus D
HTLV-1... T-buněčný virus leukémie 1
HTLV-2... T-buněčný virus leukémie 2
SPUMYAVIRY – přirozenými hostiteli jsou savci včetně člověka. Při kultivaci in vitro se v buňkách objevují vzduchové bublinky-vakuolky, což dává kolonii virů pěnovitý vzhled. Odtud dostaly viry název Foamviry-pěnotvorné viry. Spekuluje se o možné etiologické souvislosti s ALS /Amyotrofická laterální skleróza/.
POMALÉ VIRY
Pomalé viry se vyznačují velmi dlouhou dobou latence, která může trvat desítky let. Od projevení prvních symptomů ale nemoc rychle postupuje.
Patří sem: Virus spalniček – MORBILLIVIRUS, vyvolává SUBAKUTNÍ SKLEROTIZUJÍCÍ PANENCEFALITIDU
Virus zarděnek: RUBEOLAVIRUS
HIV – vyvolavatel syndromu AIDS
Lidský polyomavirus JC - PROGRESIVNÍ MULTIFOKÁLNÍ LEUKOENCEFALOPATIE
Lidský polyomavirus BK
Virus Visna-Maedi – vyvolavatel PARALYTICKÉHO ONEMOCNÉNÍ u ovcí a koz /lentivirus/
Nekonvenční-nezařazené viry – PRIONY
Vyvolávají u lidí i u zvířat přenosná, po řadu let latentně se rozvíjející SPONGIOFORMNÍ NEURODEGENERATIVNÍ ONEMOCNÉNÍ.
Za objev prionů obdržel Stanley Prusiner r. 1997 Nobelovu cenu. Prionový protein INHIBUJE NERVOVÉ IMPULSY.
Lidský ani zvířecí organismus si neumí vytvořit proti prionům protilátky. Nevzniká zánět.
Na priony nepůsobí záření, detergenty, rozpustila, ani aldehydy. Jejich infekčnost mírně snižuje var, chlór, více louh a NaOCl, což je v praxi nepoužitelné. Nevíme, kde se priony berou. Zdá se, že v některých případech se jedná o dědičné onemocnění, jindy je to jasná infekce, nebo se vznik prionů spustí v organismu spontánně. Znepokojivá je možnost, že se priony mohou přenést perorálně nebo během operací.

Onemocnění RS je způsobeno třemi skupinami patogenů:

1. Polioviry – viry obrny. V závažnějších případech je najdete na CNS a PNS a ve svalech, v lehčích případech jsou jen ve svalech. Jsou to zbytky očkování, které imunitní systém nedokázal zcela potlačit a v okamžiku oslabení se zaktivují. Hexavakcíny ani trojkombinace nejsou vhodné. S jedním oslabeným virem nebo bakterií si dětské tělíčko a nevyvinutý imunitní systém ještě poradí. Ale tři a více patogenů NEJSOU oslabené natolik, aby se s nimi dětský organismus zcela vypořádal.

2. Entamoeba histolytica – forma magna. Améba je nejrozšířenější parazit na planetě. Nosí ji v sobě stamiliony lidí a mohou být bezpříznakoví. Neškodná forma Entamoeba histolytica - forma minuta, se může z dosud neznámých příčin zvrhnout v mnohem větší a agresivnější formu, která už nezůstává jen ve střevě, ale může se krevním řečištěm dostat až do mozku. Tam může tvořit abscesy a záněty.

3. Třetí příčinou, stejně závažnou, jsou cysty velkých parazitů na spodině lebeční a na páteři. Utlačují míchu a ta pak nevede vzruchy do periferních nervových vláken končetin. Parestézie - brnění, mravenčení a necitlivost, nepohyblivost končetin - to je způsobeno právě cystami velkých parazitů na míše.

Dipylidium caninum - tasemnice psí
Diphylobothrium latum – tasemnice rybí
Taenia solium – tasemnice dlouhočlenná
Spirometra mansoides - bez překladu, 8 případů
Taenia taeniformis - tasemnice kočičí
Echinococcus granulosus - měchožil zhoubný
Echinococcus multilocularis - měchožil větvený
Taenia crassicolis - tasemnice kočičí
Moniezia expanza – tasemnice ovčí atd.
Vždy se jedná o parazity typu Cestoda, kteří vytvářejí boubele /cysty/.


DEPRESE


Jsou to zátěže na diencephalu. Diencephalon – mezimozek - je velmi důležitá část mozku, která obsahuje několik žláz s vnitřní sekrecí.
Zjednodušeně: je-li toto místo poškozeno, nebo soustavně zaplavováno toxiny, nevyrábějí se vůbec nebo v nedostatečném množství endorfiny a další "hormony štěstí".
Opět nejčastější příčinou depresí jsou cysty velkých parazitů.


EPILEPSIE


Každému se může přihodit, že skončí s nějakou formou epilepsie. Je to jen nešťastná náhoda. Můžete se nakazit od psa, od kočky, z králičího masa, z divočiny, z vepřového, hovězího, skopového, rybího, kuřecího masa, atd.
Souvislost epilepsie s velkými parazity je popsána v řadě učebnic, proto nechápu, proč lékem první volby není praziquantel, místo udržujících antiepileptik, které se musí brát celý život. /možná právě proto?/


EKZÉMY


Kombinace všech typů parazitů, hlavně filária, lamblie, hlísti- askaridy, strongyly, atd. ...
Cestoda-hlavně motolice. Toxiny hlístů, lamblií, toxiny motolic i mikrofilárií – každý jednotlivě způsobuje svědění, jejich kombinace urtikárii násobí. Atopické ekzémy, i celotělové, se dají zvládnout kombinací Entizolu, albendazolu, praziquantelu a Ivermectinu. Ivermectin je nejdůležitější.
JINÝ LÉK než tyto 4   N E P O T Ř E B U J E T E !!!!!

Ekzémy rovná se škrkavky a háďátka. Ano, ty jsou tam prakticky vždy, ale u závažných případů musíme počítat s různorodější sbírkou. Čím horší ekzém, tím počítejte s větší sbírkou parazitů.
Lupenkáři mají navíc zasolený a zaplísněný organismus, plísně a soli najdete i v kůži.


SARKOIDÓZA


Sarkoidóza je onemocnění nejasného původu. Předpokládají se imunologické reakce na dosud neznámý antigen. Postihuje řadu orgánů, obvykle plíce a nitrohrudní mízní uzliny, ale i mimohrudní orgány /játra, srdce.../ Je charakterizována tvorbou granulomů. Postupně se rozvíjí plicní postižení až fibróza s dušností a omezením plicních funkcí. U těžších forem se podávají kortikoidy. V minulosti byly hledány souvislosti mezi sarkoidózou a tuberkulózou, s níž má řadu společných rysů.
Onkoviry signalizují sníženou imunitu pacientů. Přítomnost onkovirů neznamená ještě rakovinu samotnou, jen možnost, že na ni v budoucnu mohou onemocnět. Domnívám se, že jsou spíše následkem nepříznivých poměrů v těle, než prvotní příčinou sarkoidózy.
Echinococcus, ať už zhoubný, nebo alveokok-plicní, napadá plicní sklípky a tvoří okrouhlé útvary, které na rtg s kontrastem vypadají jako nádorek. Nutí hostitele ke kašli, ztěžují mu dýchání. Pokud se hleny nevykašlou ven, ale spolknou, spolu s nimi se opět dostane do trávícího systému a koloběh se opakuje. Echinokok nemá problém napadnout kterýkoliv orgán, tedy i mezihrudí nebo pohrudnici. JEDINÝ ÚČINNÝ A SPRÁVNÝ LÉK je Praziquantel - je to tasemnice! Dospělý měří několik mm, v jeho posledním článku může být až 800 mikroskopických vajíček. Také v cystě může být až několik set hlaviček nových tasemnic. Proto je nutné léčbu několik týdnů s přestávkami opakovat, aby nepřežilo žádné stádium. Albendazol je na něj slabý. Při vyšších dávkách je možné se echinokoka zbavit za dva až tři měsíce. Echinokoka přenášejí všichni obratlovci, tedy nejen pes, ale i kočka a králík. Musí se upravit poměry v rodině nemocného tak, aby nebyl vystaven opakovaným zdrojům nákazy, a zvířata v domácnosti odčervit. Protože se s echinokokem v naší medicíně nepočítá, proto je SARKOIDÓZA považována za onemocnění s neznámou etiologií a jediné, co na ni lékaři nazdařbůh podávají, jsou kortikoidy.
Dirofillaria bezradnost lékařů ještě umocňují, protože o měchožilovi alespoň někteří slyšeli, o vlasovcích vědí jen někteří zvěrolékaři. Vlasovce přenášejí komáři i psi. Vlasovci napadají plicní cévy, průdušnici a průdušky, srdce, cévy a lymfatické cesty. S vlasovci je to ještě složitější, protože lék je na ně ještě nedostupnější. Je to VERMECTIN, který tu nebyl nikdy registrován.

Ideální léčba SARKOIDÓZY by tedy měla vypadat tak, že první víkend pacient užije Ivermectin v dávce 0,15 mg na kg, další 4 víkendy praziquantel v dávce cca 1200 – 1500 mg podle váhy, a za 3-6 měsíců Ivermectin zopakujeme. Už za pět týdnů by mělo být znát zřetelné zlepšení. Podávání kortikoidů je léčení nazdařbůh, neřeší příčinu a je nesystémové. Z dlouhodobého hlediska poškozuje imunitní systém pacienta.
Snad se najde některý plicní odborník, kterému bude záležet na VYLÉČENÍ, nikoliv jen LÉČENÍ svých pacientů, a zkusí tento postup aplikovat.


ŽLOUTENKY

VIRUS HEPATITIDY A - čeleď PICORNAVIRIDAE
Je mimořádně odolný ke kyselému pH a k účinkům tepla. Snáší teplotu do 60 stupňů C.
Inaktivuje ho chlór. Nákaza se šíří orofekálním přenosem. Větší výskyt onemocnění bývá v létě a na podzim. Často se nakazíme vodou a potravinami. Tato žloutenka se šíří ve špatných hygienických podmínkách. Inkubace 15 až 45 dnů.

VIRUS HEPATITIDY B – čeleď HEPADNAVIRIDAE
Je termorezistentní, snáší nízké pH, dá se zničit formaldehydem. Inkubační doba dva měsíce. Navozuje vznik chronické hepatitidy, nemoci z imunokomplexů, jaterní cirhózy, a karcinomu jater. Hlavním zdrojem nákazy je krev a sekrety – mateřské mléko, sliny, sperma infikovaných osob. "Dřívější přenos žloutenek transfúzí byl po zavedení účinných metod kontroly omezen" - píše učebnice. Dárce se ale často pouze ZEPTAJÍ, zda se na něco neléčí. Pokud už se krev kontroluje, tak jedině na virus hepatitidy A a B. Krev daroval i malarik, který o své nemoci nevěděl, a jeho krev nikdo nevyšetřoval. Virus se přenáší hetero a homosexuálním stykem, infikovanými jehlami u drogově závislých, ohroženi jsou zdravotníci, zejména zubaři, laboranti a pracovníci hemodialyzačních jednotek. Virus žloutenky přežívá v lymfocytech a v krvi, a to je důvod reinfekce transplantovaných jater u osob s hepatální insuficiencí. Závažnost příznaků AKUTNÍ žloutenky bývá různorodá od inaparentních po středně těžké žloutenky provázené IKTEREM /žluté bělmo a žlutá kůže, někdy žluté dlaně/. Krajina pravého podžebří je bolestivá trvale, nebo na dotyk. Nejtěžší formy žloutenky končívají nekrózou jater a smrtí. Chronická forma žloutenky může končit spontánním uzdravením, nebo naopak narušením struktury jater. Jaterní parenchym vazivovatí /makronodulární cirhóza/ a vazivové "uzly" mohou být patrny na rentgenu nebo magnetické rezonanci a mohou připomínat nádory. Klientka unikla naplánované kůře 40 chemoterapií. Žije a pracuje již více než rok po vyhlášení diagnózy: "máte neoperovatelné metastáze na játrech a do dvou měsíců zemřete".

VIRUS HEPATITIDY D
Virus má přímý cytostatický účinek na jaterní buňku. Samostatná skupina virů, nepříbuzná s jinými viry, obsahuje četné mutace. Infekce je kosmopolitní, nejvíce se však vyskytuje ve středomoří. Virus hepatitidy D často provází infekci virem B, infekce se šíří stejnými způsoby. Inkubace 3-7 týdnů. Je nejzávažnější z celé skupiny virů žloutenek, končívá cirhózou a nezřídka smrtí.

VIRUS HEPATITIDY E - CALICIVIRIDAE
Původce infekce, přenášené alimentární cestou, orofekálním přenosem, kontaminovanou vodou. Virus se dá zničit solí, varem, mrazem. Je častý v zemích s nízkým hygienickým standardem. Asie, Středomoří, Mexiko, Latinská Amerika. Inkubační doba 6 týdnů.
V praxi se žloutenky většinou neléčí, je pouze nařízena dieta, která pomůže jen částečně.
Proto je lépe této nemoci raději předcházet a dbát na hygienu a mytí rukou, zvláště, jsme-li v neznámém prostředí, například na dovolené. Jako je borrelie nejzákeřnější ze všech bakterií, tak viry žloutenek patří k nejhorším ze všech virů. Pokud jsou ještě provázeny EB-virem, nebo Helicobacterem, či obojím, je tu ideální terén pro rozvoj chronických nebo autoimunitních onemocnění, jako je Crohnova choroba, coeliakie, ulcerózní kolitida, dráždivý tračník, imperativní chronický průjem podobně. Parazitární zátěž završuje nepříznivé poměry v zažívacím traktu a bez vyhubení parazitů-rezervoáru patogenních virů a bakterií - nemáme šanci se trvale uzdravit.


ALERGIE

Primární příčina jsou mikrofilárie. V závěsu další druhy parazitů.
Z bakterií a virů jde většinou o trojkombinaci BORRELIE, CHLAMYDIE, EBV.
Zanesené čelní dutiny - vlasovci, háďátka...
Chlamydie trachomatis v očích vyvolává řezání, pálení, slzení, chlamydie pneumonie je mírnější.


PSORIÁZA

Dirofilaria repens a Onchocerca reticulata, hlísti, prvoci, plísně, především rod Trichophyton, celkově všechny typy parazitů.


ULCERÓZNÍ COLITIS, CROHN, CELIAKIE:


VŽDY HELICOBACTER, málokdy rozpoznán, žaludeční sondy - úspěšnost tak 40 %, Helicobacter není jen v žaludku a duodenu, ale i ve žlučovodech a slinivce, antibiotika jej nikdy nepřeléčí důsledně, přežívá, ač jsou kontroly po ATB negativní.
VŽDY virus některé žloutenky, u celiakie bývá právě ten nejhorší - virus hepatitidy D
Z prvoků převažují lamblie a améby
VŽDY velký parazit typu Cestoda, hlísti


SM

Entamoeba histolytica-magna na mozku a míše,
poliovirus,
nekonvenční viry-nejčastěji lentiviry,
cysty velkých parazitů v míše, prodloužené míše, hlavním mozku, borrelie


PARKINSON

VŽDY BEZ VÝJIMKY TRICHOMONADA VAGINALIS, nebo
TRICHOMONADA HOMINIS
někdy Treponema pallidum
Cysty tasemnic
Nekonvenční viry
TRICHOMONADA VAGINALIS už nemusí být k nalezení na močopohlavním traktu ani ve střevech, je v krvi a na nervech. V minulosti ženy mívaly výtoky, muži si pamatují, že výtoky měly jejich partnerky. Trichomonada je přítomna vždy, od lehkých třasů, které ještě nemají svou diagnózu, až po vážné rozvinuté případy.
Každý čtvrtý pátý člověk má trichomonádu. Ženy chodí roky!! s výtoky, které jsou léčeny jako kandidózy. Kandidy jsou však jen "náletem" na primárně infikované sliznici. Prvokovou nákazu gynekologové odmítají jako nepravděpodobnou.
Totéž kapavky, cca 20 % lidí má Neisserii gonorrhoeae, neléčí se, nesleduje, přenáší vesele populací. Neléčené trichomonády uniknou do krevního řečiště, po letech se pomalu propracovávají do mozku, přes míchu. Dokud jsou jen na míše, jsou jen mírné třasy. Jak už jsou v mozku, je to vážnější. Proto tolik parkinsoniků, budou přibývat. Gynekologové potřebují doškolit. Názor, že bičíkovci jsou v populaci vyhubeni, je mylný a má tragické důsledky.


SCHIZOFRENIE

Cysty tasemnic
Trichomonáda nebo jiný prvok
BSE
Treponemy /ne pallidum/
Cysty parazitů jsou lokalizovány v temporálním laloku, kudy prochází ušní nerv, nebo je přímo napaden ušní nerv. Typickým projevem schizofrenie jsou sluchové halucinace. MUDr. Cyril Höschl, pražský psychiatr, nedávno přednášel o schizofrenii, na MR se ukazuje, že schizofrenici mají standardně postižený temporální lalok.


ALZHEIMER - cysty velkých parazitů, BSE, virus Creutzfeldt-Jacob, priony...

Proč stejná sestava patogenů vyvolává tak různá neurodegenerativní onemocnění?
Platí pravidlo, že lokalizace patogena je nadřazená typu patogena. Je důležitější, KDE parazit je, než KTERÝ to je. Viz parazitologická konference z dubna letošního roku v Praze. Téma - paraziti a neurologické poruchy. U všech neuro - diagnóz bývá navíc borrelie.


REFLUX JÍCNU,PÁLENÍ ŽÁHY - HELICOBACTER nebo GIARDIA, nebo oba

Je čím dál tím více vyléčených lidí, kteří prošli antiparazitickou a detoxikační kůrou. Marně léta chodili po nejrůznějších vyšetřeních a všichni specialisti se shodovali, že jsou úplně zdraví. Těch příběhů jsou už stovky. Standardně to u BEZRADNÉHO lékaře končí nabídkou antidepresiv. Praxe ukazuje stále dokola, že teorie parazitárních zátěží je správná, a ať se pokoušíte léčit prakticky jakoukoliv vážnou diagnózu, bez odčervení se neobejdete. Antiparazitická kůra by měla být základem každé seriózně myšlené léčby, která nemá mít jen přechodný efekt. Jen si představte například drobounká mikrofilária / larvy 20-30 mikrometrů/, která plavou v krvi, a jsou prosáklá všemi viry a bakteriemi, které hostíme. Promořenost obyvatel filárii je přitom velmi vysoká.


PANICKÉ ATAKY a úzkosti
: Dirofilaria iritis - vlasovec srdeční + tasemnice



REVMATICKÁ ARTRITIDA
- Onchocerca reticulata, Dirofilaria repens, Setaria equina

a další vlasovci
- borrelie, někdy navíc chlamydie


REITERŮV SYNDROM – vlasovci, chlamydie, borrelie


BORELIÓZA. 70 % až 80 % populace má borreliózu. Borrelie staršího data není často ani špičkovými testy /PCR, Western-blot/ zjištěna. Metodou Elisa už vůbec ne. Borrelie je přenosná i z matky na dítě, proto jí přibývá. Antibiotiky se krátce potlačí, zažene do ložisek, nevyléčí.


ASTMA BRONCHIALE
. Na prvním místě mikrofilária. Z bakterií vrozené Mycobacterium tuberculosis, /v rodinné anamnéze TBC/, dále se objevuje Streptococus pneumonie/, Bordetella pertussis, Chlamydie pneumonie, migrující toxocary nebo ascaridy, alveokok, Vše řešitelné v řádu několika měsíců, bez antihelmintik nevyléčitelné.



Jaké léky jsou u nás k dispozici:

Není to žádná sláva. Celé dva. Zrušili i Pyrvinium v sirupové formě. Zabíral sice jen na roupy, ale i to pro mnoho lidí bylo požehnáním, stačilo zaběhnout do lékárny.
Benzomidazolové přípravky fungují jen na oblé červy:
VERMOX: na bázi mebendazolu, určen pro léčbu enterobiózy, askariózy, ankylostomózy, trichuriózy, strongyloidózy, larvální toxokarózy, trichinelózy.
Deprese mizí během podávání Vermoxu, ale vrací se po jejich využívání, protože tu bývá větší počet parazitů a za jednu dávku léků nejsou zničeni - domnoží se.
Když je po čase znovu nasazen Vermox, dobrá nálada se vrací jako mávnutím proutku.
Protiparazitární léky jsou vlastně antidepresiva, protože ničí parazity, kteří nás mimo jiné zamořují psycholeptickými toxiny.

ZENTEL: na bázi albendazolu, je indikován na široké spektrum parazitů, na ploché červy někdy zabere, jedná-li se o slabou nákazu, při silných nákazách je nespolehlivý. Zentel se lépe vstřebává a má vyšší účinnost, užívá-li se spolu s tučným jídlem.
Dávkování se liší podle druhu parazita. Především u enterobióz, askarióz, trichurióz a strongyloidóz je nutno přeléčit za 2-3 týdny. Také počítejte s tím, že po první dávce antihelmintik a někdy už jen po bylinné protiparazitární kůře se objeví nové druhy parazitů, které Váš terapeut "neviděl" napoprvé. Většinou se jedná o zacystované, hodně staré, nebo dokonce vrozené nákazy, které neochotně pod palbou chemie začnou hledat bezpečnější úkryt a vylezou. Je to další důvod, proč je nutno kůru opakovat, a to často ne jednou. Třetí důvod:
LARVY NEJSOU NA ANTIHELMINTIKA CITLIVÉ!!!!
Jaké můžete očekávat reakce? Masivní odchod stolice v prvních dnech - odchází mrtvá těla dospělých parazitů. V této době také máte šanci něco objevit. Plícaři: Kašel, dušnost, bolest na hrudi, teploty se zduřením krčních mandlí, rýmou. Méně často svědivá vyrážka, bolest hlavy. Většina lidí však antihelmintika snáší dobře, silné reakce mají jen lidé s mnohočetnými infekcemi. Překonají-li první nepříjemné dny, nastává značná úleva a někdy se dějí doslova zázraky.